Super doučování, super výuka
BLOG SUPER DOUČOVÁNÍ - Vaše novinky o doučování, výuce, možnostech dalšího vzdělávání, spolupráce a mnoho dalšího...

Co jsou antibiotika a probiotika? blog, článek

Co jsou antibiotika a probiotika?
Sdílejte na Facebooku

Antibiotika

Rozdělujeme je na bakteriostatická a baktericidní.

Mezi bakteriostatická patří sulfonamidy a teracykliny a mají za účinek zastavit činnost bakterií.

Baktericidní pak bakterie přímo usmrcují a ničí a patří k nim peniciliny a cephalosporiny.

 

Specifická, tzv. úzkospektrá antibiotika zasahují pouze některé druhy bakterií nebo dokonce jen některé bakteriální rody.

Naproti tomu širokospektrá antibiotika ničí široké spektrum mikroorganismů, často včetně symbiotické, tedy pro organismus prospěšné mikroflóry na povrchu sliznic.

Nejdůležitější vlastností antibiotik je specifičnost jejich účinku tzn., že zasahují struktury, které jsou specifické pro mikroorganismy a pacienta víceméně nepoškozují.

První účinné objevené antibiotikum pocházelo z plísně, kdy francouzský doktor Ernest Duchesne zaznamenal už v roce 1896 fakt, že určité plísně rodu štětičkovec (Penicillium) ničí bakterie.

Ve 30. letech 20. století německý vědec Gerhard Domagk zkoumal antibakteriální vlastnosti některých barviv.

Jedním z nich byl sulfonamid, který se ukázal být účinným proti infekcím, a to díky tomu, že se v organismu pacienta metabolizuje na aktivní formu sulfanilimid.

Podle současné širší definice to patrně lze kvalifikovat jako první úspěšné použití antibiotika.

Účinek antibiotik je symptomatický, tj. reaguje na vzniklý projev nemoci.

Ten je léčen. Příčina působí dále. Dá se však očekávat opakování nemoci. Hranice indikace antibiotik je totiž omezená, narůstá rezistence vůči nim, otevírá se cesta pro útok virů na organizmus.

Antibiotika nejsou doporučována při lehkých infekcích, například při rýmě, chřipce apod.

V případě, že byste užívali antibiotika i u běžných nemocí, získají baktérie časem odolnost vůči antibiotikům.

Rezistence na antibiotika může být předána z matky na plod.

Narozené děti pak mají sníženou vnímavost k antibiotikům a následně je u nich těžké najít antibiotika, která by jejich onemocnění mohla vyléčit.

Je však vždy na zvážení ošetřujícího lékaře, jaká antibiotika lze v těhotenství nasadit. Některé je možné v graviditě užívat a automaticky to hned neznamená, že byl plod nějak ohrožen.

Při léčbě antibiotiky je doporučováno se alkoholu vyhnout, a to například z důvodu šetření jater.

Při užívání antibiotik je také vhodné, abyste se vyvarovali po určitou dobu kofeinu, a to z důvodu, že jeho účinek na lidský organismus se v kombinaci s antibiotiky zvyšuje nad přípustnou mez.

Jednoznačně nejvhodnějším nápojem pro zapíjení antibiotik je pitná voda. Ani minerálky nejsou zcela vhodné, a to zejména ty, které jsou nasycené vápníkem, protože vápník se váže na Vámi užívaný lék, čímž snižuje jeho působení.

Při užívání antibiotik není vhodné, abyste navštěvovali solárium, nebo se příliš vystavovali slunečním paprskům.

V čem nám mohou antibiotika škodit?Opakovanými infekcemi, ve spojitosti s podáváním antibiotik nejvíce trpí malé děti.

Po ukončení léčby, kdy jste užívali antibiotika, je velmi vhodné, abyste obnovili vaši střevní mikroflóru, která významně ovlivňuje Vaši imunitu, vnitřní čistotu těla.

K tomuto Vám pomohou například lactobacily, probiotika nebo sladkovodní řasa chlorella.

Konzumací probiotických potravinových doplňků posilujete užitečné mikroorganizmy, které na střevní sliznici neustále bojují se škodlivými. Obzvláště důležité je to například po průjmovém onemocnění či antibiotické léčbě.

K narušení rovnováhy, přemnožení škodlivých bakterií a poruše imunitních mechanizmů ovšem může vést také špatná životospráva, nedostatek vlákniny ve stravě apod.

Lactobacily se podílí na obnově a harmonizaci střevní a vaginální mikroflóry, podporují přirozenou činnost imunitního systému a detoxikaci organismu, chrání zdraví trávicího traktu, kdy upravují nadýmání, zácpu, běžné, ale i cestovní průjmy, dále zvyšují stravitelnost potravy a vstřebávání živin, jako jsou vitamíny B1, B2, B6 a B12, kyselina listová a pantotenová, železo, vápník. Lactobacily také pomáhají snižovat výskyt alergií a plísňových onemocnění, a to včetně vaginálních kandidóz.

V Chlorelle obsažený komplex minerálních látek a stopových prvků zvyšuje schopnost buněk vázat vodu a vyplavovat odpadní látky.

Rovněž účinně vytěsňují jedovaté kovy, brání jejich případné kumulaci v lidském organismu.

Chlorella díky širokému spektru vitamínů B zvyšuje naši odolnost proti stresu a tím snižuje množství škodlivých látek vzniklých z emočního vypětí.

Chlorela podporuje trávení, je prevencí proti rakovině tlustého střeva, působí probioticky na střevní mikroflóru, zvyšuje rychlost růstu i kvalitu života střevní a vaginální mikroflóry, čistí a zásobuje naše tělo, působí antibakteriálně, vitalizuje buňky, má stimulační efekt na celý organismus a jeho fyzické a psychické funkce, stimuluje růst a vývoj člověka, stimuluje lidské tělo k tvorbě interferonu aj.

Při konzumaci Chlorelly, zelené potraviny, náš organismus neplatí vůbec žádnou daň v podobě sebemenších vedlejších efektů, jako je tomu u jakéhokoliv chemicky upravených preparátů a potravin.
Online doučování, doučování češtiny, doučování matematiky, doučování chemie, doučování angličtiny, doučování němčiny, doučování francouzštiny,
doučování italštiny, výuka zpěvu, výuka na klavír, výuka počítačů, doučování programování, doučování ruštiny, doučování španělštiny, výuka účetnictví,
Doučte se, kdekoliv a kdykoliv. Přidejte se k nám...